Aktivity v okolí

Léto:

Pro pěší turisty: Krásy Labské louky, pramene Labe, Pančavské louky, výhledy ze Sněžných Jam, Dvoračky, Vosecká bouda, klidnější oblast Jakšína, Mumlavské vodopády, lanovka na Čertovu horu je v provozu po celou letní sezónu. Nabízí se i možnost nových výletů za využití pravidelného autobusového spoje i pravidelného vlakového spojení do polských Jakuszyc a Sklarske Poreby a tamní lanovky, která vyveze turisty do nadmořské výšky 1360 mn.m. s možností příjemného pěšího návratu přes Voseckou boudu zpět do Harrachova.

Pro cyklisty: Na zahradě penzionu je k dispozici pohodlná kolárna. Značené cyklistické trasy v oblasti Západních Krkonoš, nové možnosti a kombinace tras s polskými značenými trasami v oblasti Jakuszyc a Orle, propojení s trasami na české i polské straně Jizerských hor, lanovka na Čertovu horu je v provozu i v letní sezóně a přepravuje zdarma kola.

Pro děti: Apartmány U Lanovky mají vlastní zahradu, přímo naproti se nachází dětské hřiště. V prostoru u nástupu na lanovku se nachází další dětské hřiště s množstvím prolézaček a v letních měsících je instalováno skákací centrum a nafukovací hrad. V blízkosti je koupaliště.

Zima:

Pro lyžaře: Apartmány U Lanovky se nacházejí v bezprostřední blízkosti čtyřsedačkové lanovky na Čertovu horu. Každý apartmán má k dispozici v přízemí penzionu pohodlnou uzamykatelnou skříň na lyže a snowboardy a vyhřívané sušáky na lyžařskou obuv.

Speciálně pro běžkaře: klasické trasy v oblasti Západních Krkonoš – oblast Dvoraček,. Labské louky, Vosecké boudy, údolí Mumlavy, Jakšín. Přímé propojení s bezvadně upravovanými běžkařskými trasami v oblasti Jakuszyce a Orle s návazností do Jizerských hor na polské i české straně.

Pro děti: lyžařská školička, v přízemí penzionu půjčovna lyžařského vybavení

Celoroční:

Pro zpestření: V Harrachově je sklárna, která pořádá exkurze s výkladem, je možné navštívit přilehlý pivovar. Volný čas oživí i bobová dráha a lanové centrum. V teplých letních dnech je k dispozici koupaliště s minigolfem a přilehlými tenisovými kurty. U nádraží se nachází golfové hřiště. Harrachov nabízí i sportovní centrum s posilovnou, dvěma squashovými kurty, golfovým trenažérem, i bowling.

Pro seniory: Harrachov nabízí možnost kratších i delších vycházek, které je možné zvolit tak, aby skýtaly příjemné přestávky na občerstvení a odpočinek a nevedly velkým převýšením v terénu. Apartmány U Lanovky mají vlastní zahradu s možností klidného a nerušeného posezení.